Kā izdomāt sava uzņēmuma, projekta vai produkta nosaukumu? PDF Drukāt E-pasts
Autors Administrator   

uzņēmuma nosaukumsIzdomāt sava uzņēmuma, projekta vai produkta nosaukumu nav tik grūti, kā sākumā liekas. Zinu, ka man nepiekritīs daudzi “mārketinga guru”, bet uzskatu, ka nosaukuma nozīmi nevajag pārvērtēt. Jā, protams, nosaukumam ir nozīme, bet ne izšķiroša – ne jau nosaukums noteiks jūsu panākumus.

Es piedāvāju vadlīnijas un pārdomas, kas var palīdzēt izvairīties no neveiksmīga nosaukuma radīšanas, jo manā skatījumā – ja nosaukums nav slikts, tad tas ir labs.


1. Nosaukumam vajadzētu būt oriģinālam.
Nemēģiniet kopēt kādu esošu nosaukumu. Ja domājat, ka kāda līdzība ar labi pazīstamu nosaukumu jums palīdzēs, jūs gluži vienkārši maldāties. Tas var tikai maldināt.

2. Nosaukumam vajadzētu būt vienkāršam.
Ja pateiksiet kādam savu izdomāto nosaukumu un viņš jums pārjautās vēlreiz, tad ziniet, ka tas nav veiksmīgs.

3. Izvairieties no saīsinājumiem.
IBM ir veiksmīgs uzņēmums un vērtīgs zīmols. Ja domājat, ka tāpēc arī, piemēram, HJD būs labs nosaukums, jūs maldāties.

4. Nosaukums var būt jūsu vārds.
Ja jūsu uzņēmums ir balstīts uz jums kā personību, uzņēmumam var droši dot jūsu vārdu, piemēram, “Andris Bērziņš”. Jūsu vārdu vēl var papildināt ar jomu, kurā darbojaties, piemēram, “Andra Bērziņa konsultācijas”, “Andra Bērziņa arhitektu birojs”, “Andra Bērziņa zemnieku saimniecība” utml.

5. Nosaukums var neko nenozīmēt.
Nosaukumam nav noteikti kaut kas jānozīmē, vai jābūt ar kādu noteiktu jēgu. Piemēram, tādi veiksmīgi nosaukumi kā Yahoo! vai Google pēc būtības neko nenozīmē.

6. Nosaukumam nevajadzētu mulsināt.
Vai nu nosaukums nenozīmē neko (iepriekšējais punkts), vai nu tam vajadzētu norādīt uz jūsu darbības jomu, vīziju, mērķi, bet tam noteikti nevajadzētu mulsināt. Piemēram, nosaukums “Pie Bērziņa” uzdod jautājumus un mulsina. Tādā gadījumā “Krodziņš pie Bērziņa” vai “Viesu nams pie bērziņa” jau ir daudz konkrētāk.

7. Nosaukumam ir labi sākties ar alfabēta pirmajiem burtiem.
Tas ir gluži savtīgs mērķis, jo jebkuros biznesa katalogos vai sarakstos jūsu uzņēmums gluži vienkārši būs augstāk sarakstā.

8. Nosaukumam ir jābūt atbilstošam jūsu darbības jomai.
Nosaukumā var lietot humoru, izrādīt radošumu, radīt nopietnību vai lietišķumu – bet tam ir jābūt cieši saistītam ar darbības jomu. Piemēram, nosaukums “… pie Bērziņa” būtu absolūti nepiemērots AS “Banka pie Bērziņa” :)

9. Ir jāatrod pieejams domēna vārds.
Pēc nosaukuma izdomāšanas pārbaudiet, vai ir pieejams šim nosaukumam atbilstošs domēna vārds. To var izdarīt mājas lapā nic.lv. Bet atcerieties, ka domēna vārdam nav obligāti jāsakrīt ar jūsu uzņēmuma nosaukumu. Piemēram, ja esat nonācis līdz nosaukumam “Andra Bērziņa konsultācijas”, bet domēna vārdi berzins.lv vai andrisberzins.lv ir jau aizņemti, jūs variet izvēlēties abkonsultacijas.lv utml.

Ja pirmajā mirklī jums tomēr nekas prātīgs un atbilstošs nenāk prātā, neuztraucieties! Tas ir pilnīgi normāli un nosaukuma radīšanai vajag veltīt nedaudz laika. Mans ieteikums šo procesu būtu sākt ar jautājumiem sev: 

  • Ko es vēlos darīt?
  • Kāds ir mans piedāvājums?
  • Kāpēc tas ir vajadzīgs un kādu problēmu tas risina?
  • Kādas ir mana piedāvājuma asociācijas?
  • Ar ko es esmu atšķirīgs?
  • Kas ir mans klients?
  • Kāds ir mans mērķis?
  • Kādas ir manas vērtības?


Ja atbildēsiet uz šiem jautājumiem, jums gandrīz automātiski radīsies idejas, vārdi un kombinācijas, lai radītu labu nosaukumu!

Lai noteiktu precīzu mājas lapas cenu, Sazinies ar mums


 

You can pay for your Invoice here:

Jaunākās ziņas
Portfolio
Featured Links:
EMINDARZAM.LV
Viss prasmīgam dārzniekam...
BMW-POWER.CO.UK
bmw,a part of tou...
GKSPORT.LV
Labākais Ceļš uz Panākumiem..
MDG.LV
Mākslinieku darbnīca „Ģimene”
TRAVELCARSICELAND.COM
ICELAND - Car Rental and Travel Service
RD4GLOBAL.COM
Недвижимость в Латвии
Visvairāk lasītie raksti
SearchTags...


stratēģija adwords dzeltens konsultācijas png pagerank текстовый контент tīklu mājas lapu uzlabošana logo forma mārketings jpg cenas mājas informācija mājaslapas студия дизайна интернет optimizēšana uzlabošana дизайн логотипов sociālo taktika google com google reklāma услуги seo satura создание сайтов dizains fotogrāfija krāsu nozīme lapas текст efektīva pr мотивацию interneta izstrāde seo oranžs mediju grafiska gif seo pakalpojumi hostings pakalpojumi mārketinga поисковая attēli виртуальный хостинг baneru поддерживать izveide baneri изображения веб дизайн студия sarkans веб дизайн html mājas lapu izstrāde mājaslapa и мотивации виртуальный сервер web cms formāti выделенный сервер līnijas mājas lapa zaļš оптимизация lapu студия веб дизайна grafika идеи uzdevums optimizācija

Jaunumi epastā@
LatvianRussianEnglish
Your E-Mail:
Subject:
Message:
Please enter the following code:

Logo

mājas lapas izveide '(371) 28301708' by [ 75f.info ] 75F Studio. Mājas lapas izstrāde - Mājas lapas uzlabošana - SEO mājas lapā